26.11.17

What to see and where to eat in Barcelona + vlog


Sveikinuosi po šiokios tokios pertraukos ir, kaip matote, paruošiau tikrai ne dar vieną produktų apžvalgą, tačiau neabejotinai turiu, ką papasakoti! Prieš dvi savaites su Mantu grįžome iš Barselonos, Katalonijos sostinės, ir kelionė buvo išties nuostabi. Pradėti norėčiau nuo to, jog tai buvo mano pirmasis skrydis lėktuvu bei pirmoji savarankiška kelionė į užsienio šalį. Sakau, pirmoji, nes Latvijoje buvau tiek kartų ir viskas ten taip panašu į Lietuvą, kad nė liežuvis neapsiverčia jos pavadinti užsienio šalimi, o dar ir gyvenau 19 metų visai šalia sienos... Taigi, savaitė Ispanijoje buvo pilna įspūdžių ir tikrai nekantrauju viskuo pasidalinti! Atsimenu, jog vis artėjant kelionės datai tikėjausi, kad mūsų atostogos bus vertos pastangų, nes turiu pripažinti, kad dirbti teko juodai, o dar ir liga užpuolė pačiame darbų įkarštyje. Gaila, tačiau tokių dalykų pasirinkti negalime ir teko suktis iš padėties taip, kaip sugebėjau. Taigi, ar tikrai buvo verta? Manau, jog mano pastangos atsipirko su kaupu!

Nepaisant to, kad oro uoste sumokėjome papildomus 70 €, o leidžiantis man teko kęsti aštrius veido skausmus, viskas praėjo pakankamai sklandžiai. Žinoma, buvo šiek tiek juokinga, kad nesklandumų kilo dar nė neišvykus iš Lietuvos, kai ir taip jaudinausi dėl kiekvienos smulkmenos, bet pasisekė, jog buvau pukiai nusiteikusi ir niekas nesugadino nuotaikos. Hostelį užsisakėme bei nusipirkome bilietus prieš gerus du mėnesius, tačiau tikrasis planavimas prasidėjo paskutinę minutę. Tiesą sakant, net nuvykę į Barseloną nežinojome, ką norime pamatyti, bei neturėjome visiškai jokio plano. Abu buvome labai užsiėmę, todėl vis atidėliojome planavimą ir iš esmės žinojau tik tiek, kad greičiausiai pamatysiu A. Gaudžio architektūros šedevrų, kurie tikrai nekėlė didelio susidomėjimo. Po savaitės mano nuomonė apie jo statinius bei kitas vietas pasikeitė, todėl nusprendžiau sudaryti trumpą savo mėgstamiausių vietų Barselonoje sąrašą. Galbūt kam pravers, o net jei neplanuojate kelionės į Barseloną arba jau seniai aplankėte šį miestą, manau bus tikrai įdomu paskaityti. 

Ką aplankyti:
 • Pradėkime nuo mažesnių objektų. Kelionės pradžiai puikiai tinka paminklas Kristupui Kolumbui, kurį rasite La Rambla gatvės pietiniame gale. Sakoma, kad K. Kolumbas, stovintis ant milžiniškos kolonos viršaus, pirštu rodo į savo naujai atrastą žemę. Nieko per daug įspūdingo ar istoriškai svarbaus, bet šis paminklas pastatytas labai gražioje vietoje visai netoli Barselonetos paplūdimio, garsiojo akvariumo bei, kaip jau minėjau, La Rambla gatvės. Kalbant apie ją, tai yra viena populiariausių lankytinų vietų, tačiau jai gaišti laiko tikrai nerekomenduoju, nes be kelių įdomesnių vietų, pavyzdžiui, NBA kavinės, bei daugybės parduotuvių, suvenyrų kioskelių ir narkotikų siūlančių praeivių ten nieko nerasite. Bet kokiu atveju tą gatvę kirsite greičiausiai daugiau nei vieną kartą to nė nenorėdami.
 • Barselonetos paplūdimys - ilga ir nuostabi vieta. Ėjome tikrai toli, kol galiausiai atsibodo, o tuomet sustojome pavalgyti burgerių ir patraukėme į dar nelankytas vietas.
 • Aplankyti Barselonos jūrų muziejų (L'Aquarium de Barcelona) vertėtų bent apsvarstyti. Įėjimas vienam žmogui kainuoja 20 €, bet pamatysite daugybę jūros gyvūnų iš labai arti. Mane labiausiai sužavėjo tunelis, kuriame tau virš galvos plaukioja rykliai bei rajos. 
 • Mano mėgstamiausia vizito Barselonoje dalis buvo pasivaikščiojimas po gotikinį kvartalą. Kartais betikslis vaikščiojimas labai ramina, o, kai tave supa gotikinio stiliaus pastatai, mažos gatvelės ir vietinės parduotuvėlės, nesinori eiti niekur kitur. Ten vaikštant greičiausiai nereikės jokio žemėlapio, nes vis tiek atsidursite kur nors, kur ir taip norėjote nueiti. 
 • Šv. Šeimynos bažnyčia (La Sagrada Familia) yra žymiausias Antonio Gaudi statinys. Bažnyčios pažiūrėti ėjome du kartus: vėlai vakare ir po dviejų dienų, kad pamatytume ją dienos šviesoje. Tenka pripažinti, kad šios bažnyčios dydis gniaužia kvapą. Statoma ji yra jau ištisus dešimtmečius, bet Gaudžio statytas fasadas atrodo tarsi smėlio pilis, tad praleisti tokį reginį būtų labai apmadu. Kad ir kaip grožėjausi varvančiomis figūromis bei į viršų kylančiais bokštais, negalėjau nepastebėti šiais laikais baigtos dalies, kuri nė iš tolo neprilygsta originaliam statiniui. Nesinori tikėti, jog ir Gaudžio planuose bažnyčia turėjo atrodyti būtent šitaip, nes skiriasi ne tik pastato spalva, medžiagos, bet ir stilius - kampuotos figūros, kirsti kampai, visiškai nebūdingi į istoriją įėjusiam architektui, pykdo ir tikrai nekelia pasigerėjimo, nes labai pikta, kai senoviniai pastatai yra rekonstruojami ar užbaigiami negerbiant originalo, nesaugant istorinio palikimo. Galbūt tam reikia nors menko išsilavinimo meno srityje ar tam tikrų vertybių, bet tikrai turėtų būti nors vienas žmogus, kuris sutinka su mano nuomone. 
 • Šiam reikalui reikės apsirengti kuo patogiau ir netingėti pajudėti šiek tiek daugiau nei įprastai. Kalbu apie kitą A. Gaudžio kūrinį, Güell parką. Bilietas į svarbiausią dalį, kurios spalvingas nuotraukos rodys Google paieškoje, kainuoja 8 €, o visur kitur vaikščioti galima nemokamai. Parkas išties didžiulis, todėl apsilankymo jame nereikia skubinti - tikrai norėsite pamatyti viską. Kažkokiu būdu sugebėjome praleisti vieną monumental zonos dalį (tą, kurioje visi turistai fotografuojasi ant ilgo suoliuko prie margos sienelės, už kurios atsiveria vaizdas į Barseloną bei A. Gaudžio kurtus namus), bet vietoje to įveikėme nemažai laiptų bei uolėtų šlaitų. 
 • Paskutinis šiame sąraše yra Citadelės parkas (Parc de la Ciutadella). Visa aplinka prie pagrindinio fontano ir jis pats yra vienas iš gražiausių dalykų, kuriuos kada nors esu mačiusi. Fontanas yra dekoruotas skulptūromis ir visas reginys atrodo tarsi filmo kadras ar pasakaos iliustracija. Ten patekome visai netyčia ir džiaugiuosi, jog taip nutiko! Parkas yra visai šalia Triumfo arkos, kuri, beje, taip pat įspūdinga savo dydžiu, ir ne taip toli nuo Santa Maria del Mar bazilikos, kurią praėję norėjome kuo greičiau surasti žalios žemės lopinėlį ar parką, kuriame galėtume pavalgyti. Nieko sau radinys!

Kur pavalgyti:
 • Kai pamatysite Sagrada Familia, būtinai užeikite į Torrons Vicens parduotuvę, įsikūrusią kitapus gatvės. Žinau, jog tai nėra ta vieta, kurioje gali sustoti pavalgyti pavargęs turistas, bet šį parduotuvė turi gan įdomią istoriją, įvairiausių tradicinių nuga desertų bei itin malonų personalą. Visos ten dirbančios merginos puikiai išmano savo darbą, laisvai kalba angliškai ir gali suteikti reikiamos informacijos. Apie ten patirtus nuotykius pasakoju vloge, tad raginu pažiūrėti jį, o dabar nieko nespoilinsiu
 • Jei mėgstate prabangą ir lankotės tik brangiose kavinukėse ar prašmatniuose restoranuose, šią vietą galite praleisti, nes joje itin daug triukšmo, tačiau atmosfera išties jauki. Į Mucci's (Carrer dels Tallers, 75) nuėjome likus vos valandai iki tada, kai turėjome sėsti į metro ir vykti į oro uostą. Nesitikėjau, kad vieta, kurioje kainos yra prieinamos visiems, gali šitaip nustebinti picomis. Iš pradžių maniau, jog du picos gabalėliai pietums gali būti mažoka, bet neatsimenu, kada paskutinį kartą valgiau tokią skanią picą, o ir papietavome labai sočiai. 
 • Nuo Mucci's iki kitos vietos, kurią noriu paminėti, užtrunka gal 30 sekundžių. Šiame restoranėlyje sienas puošia senovinės portretinės nuotraukos vintažiniuose rėmuose, veidrodžiai ir dar galybė objektų, o viską papildo margos grindų plytelės bei ne pirmos jaunystės baldai. Būtų galima pagalvoti, jog interjerui įrengti žmonės ten sunešė visus daiktus iš savo senelių namų, todėl ir atmosfera idealiai tinka ramiam pasėdėjimui ir tyliai vakarienei. Patys ten lankėmės prieš užsidarant visiems restoranams, todėl valgiau tik salotų su lašiša, bet likau labai patenkinta - nemaišė net alyvuogės, kurių įprastai negaliu pakęsti. 

Barselona yra nuostabus miestas, taigi abu sąrašai (ypač antrasis) galėtų būti daug ilgesni. Nesu pernelyg išranki maistui, todėl atrasti geriausias kavines bei restoranus nebuvo kelionės tikslas, o ir kainuotų tai nestudentišką sumelę. Kiekvieną kartą, kai stabteliu pagalvoti, apie ką dar galėčiau užsiminti, į galvą šauna daugybė lankytinų objektų ar smulkmenos ir tiesiog kultūriniai skirtumai tarp Lietuvos bei Ispanijos. Pavyzdžiui, į tokį švarų prekybos centrą kaip IKI ar MAXIMA panašiausias buvo Lidl, o visi kiti - ne itin tvarkingi, maži, tad ir prekių pasirinkimas daug skurdesnis. Atsigerti vandens tiesiai iš krano nerekomenduoju net bandyti. Jei užrašyčiau viską, ką norėčiau papasakoti, turbūt gautųsi nebloga knyga. Turbūt įrašą čia ir užbaigsiu, o dabar, jei to dar nepadarėte, kviečiu pažiūrėti kelionės vlogą.

EN   I have so much to tell you this time! Two weeks ago me and Mantas, my boyfriend, got back from Barcelona, the capital of Catalonia, and the whole trip was incredible. To begin with, this was my first ever flight and my first independent trip to a foreign country. Just a quick mention: even though I know it is, I don't consider Latvia to be a foreign country, because I have been there way too many times and it's just too similar to Lithuania. So, the week we went to Spain was actually full of first times and new experiences that I want to talk about. I remember hoping for this trip to be good, because I had to work so hard to be able to get away for a whole week, then eventually got really sick, but had to keep working. Was it really worth it? Well, more than I could have ever imagine.

Despite us having to pay extra 70 € for the registration at the airport and me having horrible pain during the flight to Barcelona, the whole trip was pretty calm. We booked our hostel and bought tickets about two months ago, but the real planning started when we got to the airport or when we got to our hostel, more likely. We were both busy, so neither of us had time to make a plan for those four days and we left that for the last minute. Basically, I went there knowing only one thing: I will probably see some of A. Gaudi's architecture, which I was not impressed by at the time. My opinion has changed and I want to tell you all about his beautiful creations and other things we saw during the week. I decided to make a short list of my favorite places.

What to see:
 • Let's start with a smaller ones. The Columbus Monument  at the southern end of La Rambla street is a really beautiful spot to start "the tour". Nothing too interesting about the history, though, as his figure on the top of the column is said to be pointing towards the New World he has discovered. The monument is in a beautiful place near the Barceloneta beach, the famous aquarium and the La Rambla street. Speaking of which, it is one of the most popular tourism objects (let's call it that as a whole), but there is nothing impressive about it to be honest. I'm not saying you should not visit it, but it's not worth wasting your time there. However, I'm sure you will pass it more than one time. 
 • The Barceloneta beach. It is near the Columbus monument, it is huge and it is fascinating. We walked quite far until we eventually got bored, stopped to eat burgers and then went elsewhere. 
 • L'Aquarium de Barcelona is something to at least consider visiting. The entrance is 20 € per person, but you get to see sea animals from up close.
 • My favorite part was exploring the Gothic Quarter and not knowing directions. I find walking, admiring the architecture and visiting small local (or not so small) shops relaxing and entertaining. No map needed as you will probably end up standing somewhere you wanted to go anyway.
 • La Sagrada Familia is the most popular creation by Gaudi. We have visited it twice: late at night and then two days later to see it properly. This enormous church has bee under construction for decades is still in process of being finished. The part built when Gaudi was in charge looks like a sand castle, so that would be a shame missing it. The other parts is nowhere near the original. It still is fascinating how big it is, but the style, the shapes and sharp edges (the older part has none of those) makes me a little angry, because I feel like it's not being done properly. This is such a common way to behave towards memorials nowadays, when they are being built or restored just to be restored, but the style and details of the original one is being dismissed. I'm sure there is at least one person who agrees with me here. 
 • Put on the most comfortable clothes and take a bus to Park Güell. It is another work by Gaudi. The monumental zone is currently being restored and the entrance is 8 € per person. The whole park is very big, so take some time to rest during the visit and don't be lazy to see everything. We somehow missed a little part of the monumental zone (you know, the colorful bench type of thing where everyone takes stunning photos of the park and themselves), but we climbed some stairs and rocks instead. 
 • Last but definitely not least is Parc de la Ciutadella. The area around Cascada and the monumental itself was hands down one of the most beautiful places I have visited so far. The fountain and it's pond, the sculptures and trees all together create a view worth seeing. I just couldn't get over how magnificent it was. We went there by accident and I am so glad we did. The park is located next to Arc de Triomf, which is also spectacular, and not too far from Basilica of Santa Maria del Mar, which we passed trying to locate some kind of green area or a park to get lunch. And we soooo did!

Where to eat:
 • So, after you are done visiting Sagrada Familia, make sure to pass by Torrons Vicens which is a nougat and chocolate shop and is located just across the street from Sagrada Familia. I know this is not an actual place to stop at when you're hungry, but it apparently has a great history, delicious nougats and super helpful staff. All the ladies working there know everything you might possibly ask them and seem to be very kind. On our last day, I left my camera there and then had to run back minutes later to find them all smiling at me and handing me my possession with video and photo material of four days.
 • If you are the fancy one, you might as well skip this, because the next pizza place is a crowded, loud and lovely place to choose for lunch. We went to Mucci's (Carrer dels Tallers, 75) minutes before taking a metro to the airport. I did not hope for it to be so great, but the pizza there... prices are affordable for everyone and when you think you're only getting 2 slices of pizza from the lunch menu, those are going to be memorable and get ready for a food coma. 
 • Walking from the last place to this one takes about 30 seconds. Tallers 76 got me with its lovely interior. There are many vintage photos, frames, mirrors and what not hanging everywhere, furniture also clearly belongs there and it's hard to imagine some other tables and chairs in that place. It really looks like people dragged everything from their grandparents' house and somehow created a quiet and cozy dinner place. It was late at night when we went there, so I only ordered salmon salad, but it was great. "I never eat olives but I did and I loved them in that bowl of salad" great. 

Barcelona is a wonderful city, so both lists, especially the food one, could go on and on. I am not a very picky eater, I would say, and finding all the great food spots was not my intention, so naturally I can only recommend a couple. Every minute I lay back thinking of something interesting I could tell, so many memories, annoying and funny moments pop into my head, that they would make a book all together. I guess I will finish the post here. As you probably understood, I filmed a Barcelona travel vlog, so make sure to watch it, too. It is in Lithuanian, but half of the time I was not even talking, so those will be the parts everyone will understand. Let's all hope I will be making another post about traveling soon!

1 comment: